(GMT+2 = CET = Madrid = París)
06:00 Golf (Asian Tour): Iskandar Johor Open (06:00-09:00)
07:00 Volley playa: Beach Volleyball World Tour Manama, Bahrain
07:25 Rugby (Rugby League World Cup): Fiji - Francia
08:30 Superliga China: Shanxi Baorong - Shanghai Shenhua
08:30 Superliga China: Changchun Yatai - Shenzhen Shangqingyin
08:30 Superliga China: Wuhan Guanggu - Qingdao Jonoon
09:00 Superliga China: Henan Jianye - Chengdu Blades
09:00 Australia A-League: Sydney FC - Central Coast Mariners FC
09:55 Rugby (Rugby League World Cup): N. Zelanda - Papua N. Guinea
10:00 Badminton: Yonex International Badminton (10:00-14:00)
12:30 2a división B (III): FC Barcelona Atlètic - Badalona CF
13:00 Golf (European Tour): Volvo Masters, Valderrama (13:00-17:00)
13:45 Premier League: Everton FC - Fulham FC
14:00 Turkcell Süperlig: İstanbul Büyüksehir Belediyespor - Trabzonspor
14:00 Premier-Liga Rusia: PFC CSKA M. - FC Spartak M.
14:00 Motor (F1): GP Brasil, Fórmula 1, “Práctica”
14:00 Tenis (Masters Paris): Nikolay Davydenko - David Nalbandián
14:15 AFC Youth Championship: Corea S. - Líbano
14:15 AFC Youth Championship: Jordania - Uzbekistán
15:00 Serie B Italia: Avellino - Sassuolo
15:00 Borsodi Liga (HUN): Vasas - Videoton Szekesfehervar
15:00 Volleyball: Beach Volley World Tour
15:15 Austria Erste Liga: Lustenau FC - FC Magna
15:30 Bundesliga: Energie Cottbus - Schalke 04
15:30 Bundesliga: Werder Bremen - Hertha BSC Berlin
15:30 Bundesliga: TSG Hoffenheim - Karlsruher SC
15:30 Bundesliga: VfB Stuttgart - FC Köln
15:30 Bundesliga: Hannover 96 - Hamburger SV
15:30 Bundesliga: Bayern Munich - Arminia Bielefeld
15:30 GNFE1 du Maroc: JSM - IZK
15:30 Qatar Stars League: Al-Rayyan - Al-Sadd
15:30 Tenis (Masters Paris): Jo-Wilfried Tsonga - James Blake
15:40 Rugby (EDF Energy Cup): Northampton - Llanelli Scarlets
15:45 Grecia Superleague: Levadiakos - Panserraikos
16:00 Premier League: Chelsea FC - Sunderland AFC
16:00 Premier League: Manchester United - Hull City AFC
16:00 Premier League: Middlesbrough - West Ham United
16:00 Premier League: Portsmouth FC - Wigan Athletic
16:00 Premier League: Stoke City - Arsenal
16:00 Premier League: West Bromwich - Blackburn Rovers
16:00 SPL: Rangers - Inverness CT
16:00 B Metropolitana Argentina: Sportivo Italiano - Deportivo Morón
16:00 Liga 1 Rumanía: Farul Constanta - Brasov
16:00 Volleyball: Beach Volley World Tour (Final)
16:45 AFC Youth Championship: China - Tajikistán
17:00 Premier-Liga Rusia: Zenit - Khimki
17:00 Bulgaria A PFG: PFC Levski Sofía - CSKA Sofía
17:00 SAS-Ligaen (DNK): Odense BK - Aalborg
17:00 Gambrinus Liga (CZE): Plzen - Jablonec
17:00 Motor (F1): GP Brasil, Fórmula 1, “Qualifying”
17:00 Fútbol americano (NCAA): Miami (FL) - Virginia
17:00 Fútbol americano (NCAA): Northwestern - No. 17 Minnesota
17:00 Fútbol americano (NCAA): Wisconsin - No. 21 Michigan State
18:00 Serie A: Reggina - Inter
18:00 Turkcell Süperlig: Eskisehirspor - Fenerbahce
18:00 Grecia Superleague: Aris Thessaloniki - Larisa
18:00 Grecia Superleague: Panionios - Panathinaikos
18:00 Liga 1 Rumanía: Universitatea - Otopeni
18:00 Austria Bundesliga: Superfund - Ried
18:00 Austria Bundesliga: LASK - Salzburg
18:00 Austria Bundesliga: Rheindorf Altach - Mattersburg
18:00 2a división B (IV): Granada - Cádiz
18:00 3a división: RCD Mallorca B - Campos
18:20 The Championship: Cardiff City - Wolves
18:30 Premier League: Tottenham Hotspur - Liverpool FC
18:30 Liga Adelante: Huesca - Córdoba (Por confirmar/To be confirmed)
18:30 Liga Adelante: Gimnàstic de Tarragona - Real Sociedad
18:30 Liga Adelante: Castellón - UD Las Palmas
18:30 Golf (PGA Tour): Ginn sur Mer Classic (18:30-21:30)
18:30 Dardos: Darts European Championship
18:45 Eredivisie: FC Twente Enschede - Ajax Amsterdam
19:00 Ligue 1: Toulouse - Caen
19:00 Ligue 1 (Por confirmar/To be confirmed)
19:10 Apertura de Argentina: Argentinos Juniors - Tigre
19:10 Apertura de Argentina: Huracán - Estudiantes de La Plata
19:10 Viasat Divisionen (DNK): Viborg - Herfolge
19:45 Eredivisie: NAC Breda - FC Groningen
19:45 Eredivisie: PSV Eindhoven - Willem II Tilburg
19:45 Liga Sagres de Portugal: Naval - FC Porto
20:00 La Liga: Málaga CF - FC Barcelona
20:00 La Liga: Club Atlético de Madrid - RCD Mallorca
20:00 La Liga: Athletic Club de Bilbao - Villarreal CF
20:00 Liga 1 Rumanía: FC Dinamo Bucuresti - FC Steaua Bucuresti
20:00 Apertura de Uruguay
20:00 Hockey (NHL): Edmonton - Carolina
20:00 Motor (Nascar): O’Reilly Challenge
20:30 Serie A: Juventus - AS Roma
20:30 Basket (ACB): TAU Cerámica - Real Madrid
20:30 Fútbol americano (NCAA): No. 8 Florida - No. 6 Georgia
20:45 Eredivisie: SC Heerenveen - AZ Alkmaar
21:00 Ligue 1: Olympique de Marseille - St.Etienne
21:00 MLS: New York Red Bulls - Houston Dynamo
21:20 Apertura de Argentina: Lanús - River Plate
21:30 Brasileirão: Flamengo - Portuguesa
21:30 Brasileirão: Náutico - Vitória
21:30 Brasileirão: Ipatinga - Coritiba
21:30 Copa Cable Mágico Clausura Perú: Sport Boys - Sport Ancash
21:30 Golf (Champions Tour): Charles Schwab Cup (21:30-00:00)
22:00 La Liga: Valencia CF - Real Racing Club de Santander
22:00 Liga Sagres de Portugal: Rio Ave - Sporting Lisboa
22:30 Clausura de Chile: Universidad Católica - Cobreloa
23:00 MLS: Salt Lake - CD Chivas
23:00 Motor (Nascar): Dickies 500 final practice
23:30 Fútbol americano (NCAA): Washington - No. 5 USC
00:00 Apertura de México: Monterrey - Atlante
00:00 Apertura de México: Cruz Azul - Pachuca
00:00 Copa Cable Mágico Clausura Perú: Universitario de Deportes - Cienciano
00:00 Basket (NBA): Boston - Indiana
00:00 Hockey (NHL): Dallas - Boston
00:00 Hockey (NHL): Washington - Buffalo
00:00 Hockey (NHL): Atlanta - New Jersey
00:00 Hockey (NHL): Montreal - NY Islanders
00:00 Hockey (NHL): NY Rangers - Toronto
00:00 Hockey (NHL): Chicago - Columbus
00:00 Hockey (NHL): Ottawa - Tampa Bay
00:00 Hockey (NHL): Florida - Nashville
00:00 Hockey (NHL): Pittsburgh - St. Louis
00:00 Hockey (NHL): Calgary - Los Angeles
00:00 Hockey (NHL): Minnesota - Phoenix
00:00 Fútbol americano (NCAA): Tennessee - South Carolina
00:20 Apertura de Argentina: San Martín Tucumán - Colón Santa Fe
00:20 Copa Mustang de Colombia: Deportivo Cali - Indep. de Medellín
00:30 Clausura de Chile: Deportes La Serena - Palestino Santiago
00:30 Basket (NBA): Washington - Detroit
01:00 MLS: Kansas City Wizards - Columbus Crew
01:00 Basket (NBA): Cleveland - New Orleans
01:00 Basket (NBA): Dallas - Minnesota
01:00 Fútbol americano (NCAA): No. 1 Texas - No. 7 Texas Tech
01:30 Basket (NBA): Oklahoma City - Houston
02:00 Apertura de México: Indios - Puebla F.C
02:00 Apertura de México: Chivas de Guadalajara - Pumas UNAM
02:00 Basket (NBA): LA Lakers - Denver
02:15 Copa Mustang de Colombia: Quindío - América de Cali
03:00 Basket (NBA): Portland - Phoenix
03:15 Fútbol americano (NCAA): Arizona State - Oregon State
04:00 Apertura de México: Necaxa - San Luís
04:00 Mundial femenino sub17: Brasil - Corea S.