(GMT+2 = CET = Madrid = París)
05:00 Golf (Asian Tour): Iskandar Johor Open (06:00-09:00)
07:00 A-League Australia: Newcastle Jets FC - Queensland
08:00 Volley playa: Beach Volleyball World Tour Manama, Bahrain
08:30 Superliga China: Guangzhou Yiyao - Tianjin Teda
08:30 Superliga China: Shandong Luneng - Changsha Ginde
09:00 Superliga China: Liaoning FC - Dalian Shide
09:00 A-League Australia: Perth Glory FC - Wellington Phoenix
09:00 Tenis de mesa: Table Tennis World Austrian Open
09:00 Rugby (Rugby League World Cup): Australia (AUS) - Inglaterra (ENG)
10:00 Superliga femenina: Colegio Alemán - Levante
10:00 Premier-Liga Rusia: Energiya V. - Amkar
11:00 Motor: Superleague Formula “Race 1″
11:30 Basket (ACB): Kalise Gran Canaria - ViveMenorca
12:00 Liga Adelante: Xerez - Real Murcia
12:00 3a división (XIV): Miajadas - C. Plasencia
12:15 Liga Vitalis de Portugal: Feirense - Boavista
12:15 Basket (ACB): CAI Zaragoza - MMT Estudiantes
12:15 Premier-Liga Rusia: Saturn - Rubin
12:30 Eredivisie: Roda JC Kerkrade - Feyenoord Rotterdam
12:30 Basket (ACB): Pamesa Valencia - Ricoh Manresa
12:30 Basket (ACB): Alta Gestión Fuenlabrada - Regal FC Barcelona
12:30 Basket (ACB): iurbentia Bilbao Basket - Bruesa GBC (Por confirmar/TBC)
12:30 Basket (ACB): CB Murcia - Unicaja
12:30 Superliga China: Beijing Guoan - Zhejiang Lucheng
13:00 Liga 1 Rumanía: Otelul Galati - Poli AEK Timisoara
13:00 Golf (European Tour): Volvo Masters, Valderrama (13:00-17:00)
13:15 Apertura de Uruguay: River Plate FC - Central Español
13:45 Tenis: BNP Paribas ATP Masters Series Paris (Final Dobles)
14:00 Turkcell Süperlig: Kayserispor - Besiktas
14:00 Serbia Super Lige: Jagodina - Napredak
14:00 SAS-Ligaen (DNK): FC Nordsjaelland - Esbjerg fB
14:00 2. Bundesliga: Ingolstadt - SC Freiburg
14:00 2. Bundesliga: Rot-Wei Oberhausen - Hansa Rostock
14:00 2. Bundesliga: FC St. Pauli - Nurnberg
14:00 2. Bundesliga: VfL Osnabrück - Augsburg
14:00 2. Bundesliga: Koblenz - MSV Duisburg
14:00 2. Bundesliga: LR Ahlen - FSV Mainz 05
14:00 Motor: Superleague Formula “Race 2″
14:15 The Championship: Derby County - Notthingham Forest
14:15 AFC Youth Championship: Yemen - Saudi Arabia
14:30 Eredivisie: Sparta Rotterdam - N.E.C. Nijmegen
14:30 Eredivisie: FC Utrecht - Heracles Almelo
14:30 Premier-Liga Rusia: Spartak Nalchik - Tomsk
14:30 Ekstraklasa (POL): Gornik Zabrze - GKS Belchatow
15:00 Serie A: Siena - Fiorentina
15:00 Serie A: Palermo - Chievo Verona
15:00 Serie A: SS Lazio - Catania
15:00 Serie A: Sampdoria - Torino
15:00 Serie A: Atalanta - US Lecce
15:00 Serie A: Udinese - Genoa
15:00 Serie A: Cagliari - Bologna FC
15:00 SPL: Hearts - Celtic
15:00 Gambrinus Liga (CZE): SK Slavia Prague - FC Brno
15:00 Gambrinus Liga (CZE): FK Teplice - Sigma Olomouc
15:00 Allsvenskan
15:00 Vyscha Liha (UKR)
15:00 Fútbol gaélico (GAA): Clonlara - Sarsfields
15:30 Austria Bundesliga: Austria Vienna - Sturm Graz
15:30 GNFE1 du Maroc: GMT - FAR
15:45 Grecia Superleague: AEK Atenas - Asteras Tripolis
16:00 SAS-Ligaen (DNK): Sonderjylland - Randers
16:00 SAS-Ligaen (DNK): Aarhus AGF - Midtjylland
16:00 3a división: Poblera - Sporting Maonés
16:00 Tenis: BNP Paribas ATP Masters Series Paris (Final)
16:45 AFC Youth Championship: Irán - Japón
17:00 La Liga: Sporting de Gijón - Numancia (Por confirmar/To be confirmed)
17:00 La Liga: RCD Espanyol - CA Osasuna (Por confirmar/To be confirmed)
17:00 La Liga: Valladolid CF - Sevilla FC
17:00 La Liga: Recreativo de Huelva - Getafe CF (Por confirmar/To be confirmed)
17:00 2a división B (III): Villarreal B - Valencia Mestalla
17:00 2a división B (II): Alcorcón - Leganés
17:00 Premier League: Bolton - Manchester City
17:00 Ligue 1: Le Havre - AS Mónaco
17:00 Ligue 1: Rennes - Sochaux (Por confirmar/To be confirmed)
17:00 Bundesliga: Borussia Mönchengladbach - Eintracht Frankfurt
17:00 Bundesliga: Borussia Dortmund - VFL Bochum
17:00 Premier-Liga Rusia: Terek Grozni - FC Moscow
17:00 Gambrinus Liga (CZE): Pribram - Kladno
17:00 Gambrinus Liga (CZE): Bohemians - Zlin
17:00 Gambrinus Liga (CZE): Budejovice - FK Viktoria Zizkov
17:00 Ekstraklasa (POL): Wisla Krakow - Ruch Chorzow
17:00 Vyscha Liha (UKR): FC Dnipro - Kryvbas
17:30 SAS-Ligaen (DNK): Vejle - FC Copenhage
17:30 Borsodi Liga (HUN): MTK Budapest - Debreceni VSC
17:30 2a división B (II): Murcia B - Ciudad Lorquí
18:00 Liga Adelante: Celta de Vigo - Salamanca
18:00 Turkcell Süperlig: Galatasaray - Gaziantepspor
18:00 Grecia Superleague: Olympiakos - Ergotelis
18:00 Grecia Superleague: Iraklis - FC PAOK
18:00 Motor (F1): GP Brasil, Fórmula 1, Interlagos
18:00 Fútbol americano (NFL): NY Jets - Buffalo
18:00 Fútbol americano (NFL): Detroit - Chicago
18:00 Fútbol americano (NFL): Jacksonville - Cincinnati
18:00 Fútbol americano (NFL): Baltimore - Cleveland
18:00 Fútbol americano (NFL): Green Bay - Tennessee
18:00 Fútbol americano (NFL): Arizona - St. Louis
18:00 Fútbol americano (NFL): Houston - Minnesota
18:00 Fútbol americano (NFL): Tampa Bay - Kansas City
18:00 Hockey (NHL): Edmonton - Philadelphia
18:10 Apertura de Argentina: Newell’S Old Boys - Rosario Central
18:10 Apertura de Argentina: Gimnasia Y Esgrima La Plata - Arsenal
18:30 Dardos: Darts European Championship
18:30 Golf (PGA Tour): Ginn sur Mer Classic (18:30-21:30)
19:00 La Liga: UD Almería - Real Madrid
19:00 Ekstraklasa (POL): Legia Warsaw - Lechia Gdansk
19:00 Apertura de México: Morelia - Jaguares
19:00 Apertura de México: Toluca - Atlas
19:15 Copa Cable Mágico Clausura Perú: Jose Gálvez - Coronel
19:30 CAF Champions League (Final): El Ahly - Cotonsport
19:30 Liga 1 Rumanía: AFC Rapid Bucuresti - Gloria Buzau
20:00 Brasileirão: Atlético-MG - Botafogo RJ
20:00 Brasileirão: Goias - Cruzeiro
20:00 Brasileirão: Atlético-PR - Sport
20:00 Brasileirão: Santos - Palmeiras
20:00 Apertura de Uruguay: Peñarol - Bella Vista
20:00 Motor (Nascar): Dickies 500
20:00 Gambrinus Liga (CZE): Slovan Liberec - Mlada Boleslav
20:20 Apertura de Argentina: Boca Juniors - San Lorenzo
20:30 Serie A: AC Milan - Napoli
20:45 Liga Sagres de Portugal: Vitória de Guimarães - SL Benfica
21:00 La Liga: Real Betis - Deportivo de La Coruña
21:00 Ligue 1: Lyon - Le Mans
21:00 Clausura de Chile: Universidad de Chile - O’Higgins
21:05 Fútbol americano (NFL): Miami - Denver
21:15 Fútbol americano (NFL): Atlanta - Oakland
21:15 Fútbol americano (NFL): Dallas - NY Giants
21:15 Fútbol americano (NFL): Philadelphia - Seattle
21:30 Copa Cable Mágico Clausura Perú: Melgar - Alianza Lima
21:30 Copa Mustang de Colombia: Pereira - Santa Fe
21:30 Golf (Champions Tour): Charles Schwab Cup (21:30-00:00)
21:40 Apertura de Argentina: Gimnasia y Esgrima Jujuy - Bánfield
22:00 Hockey (NHL): Toronto - Carolina
22:00 Hockey (NHL): Florida - Atlanta
22:10 Brasileirão: São Paulo - Internacional
22:10 Brasileirão: Fluminense - Vasco da Gama
22:10 Brasileirão: Grêmio - Figueirense
22:40 Apertura de Argentina: Racing Club - Vélez Sársfield
23:00 Clausura de Chile: Huachipato - Colo Colo
23:00 Apertura de México: Santos Laguna - Tigres UANL
23:00 Basket (NBA): Milwaukee - NY Knicks
23:30 Copa Mustang de Colombia: Millonarios - Once Caldas
00:00 Basket (NBA): Minnesota - Oklahoma City
01:00 Hockey (NHL): San Jose - Colorado
01:00 Hockey (NHL): Calgary - Anaheim
01:15 Fútbol americano (NFL): New England - Indianapolis
01:15 Fútbol americano (NCAA): East Carolina - UCF
03:00 Hockey (NHL): Detroit - Vancouver